Alkoholizm

Alkoholizm jest chorobą

alkoholizmChoroba alkoholowa to zaburzenie polegające na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Spożywanie zazwyczaj dużych ilości alkoholu jest spowodowane przymusem o charakterze psychicznym i somatycznym. Nie podlega czyjejś woli, jednak jest możliwy do powstrzymania i utrzymania abstynencji.

Mechanizm powstawania uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z nadużywaniem alkoholu.

Proces detoksykacji


Odtrucie alkoholowe (zwane potocznie detoksem) to zespół działań medycznych stosowany w celu zminimalizowania skutków zatrucia alkoholowego, jakie pojawia się we wczesnym okresie trzeźwienia.

Odtrucie alkoholowe musi odbywać się w odpowiednich warunkach, pod ścisłą kontrolą specjalisty. Ważnym czynnikiem jest rozłożenie procesu detoksykacji/odtrucia w czasie. Bezpieczne doprowadzenie organizmu do stanu trzeźwości i wyrównanie parametrów biologicznych wymaga na ogół kilku dni, podczas których pacjentowi są podawane głównie płyny i elektrolity.

Czasem wskazane jest także podanie leków uspokajająco-nasennych. W procesie detoksykacji ważnym aspektem jest również to, by pacjent oprócz poddawania opiece medycznej był również motywowany do dalszego leczenia odwykowego. W naszek klinice skutecznie leczymy alkoholizm. Wrocław to miejsce sprzyjające terapii i trzeźwieniu. Nie tylko dla pacjentów z okolic Dolnego Śląska. Zapraszamy na leczenie osoby chore na chorobę alkoholową, również z innych rejonów Polski : Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Opola.

Leczenie alkoholizmu


Zapewniamy, iż leczenie alkoholizmu oferowane przez nasz ośrodek terapii uzależnień jest skuteczne. Leczymy osoby dotknięte alkoholizmem z Warszawy, Katowic, Krakowa, Opola. Z chęcią pomożemy w leczeniu każdej osoby. Wystarczy się z nami skontaktować i zaufać w to, że jesteśmy w stanie pomóc. Zadzwoń do nas już dziś!