Detoksykacja

detoksykacjaDetoksykacja, czyli odtrucie organizmu nazywane popularne detoksem jest podstawowym, pierwszym etapem, prowadzącym do póżniejszego wyleczenia osoby uzależnionej. Oczyszczenie organizmu z toksyn, jakimi są: narkotyki, alkohol, dopalacze czy też leki, pozytywnie wpływa na stan zdrowia fizycznego oraz psychicznego pacjenta. Pozwala mu uzyskać pełną sprawność umysłową i fizyczną, niezbędną w procesie prowadzenia terapii.

Proces czynności składających się na odtruwanie organizmu przeprowadzony powinien być w odpowiednich warunkach pod nadzorem doświadczonych specjalistów. Wymaga to wiedzy i znajomości potencjalnych reakcji organizmu chorego w tym w szczególności jego psychiki.  Takowe warunki zapewnione zostaną Ci w naszej prywatnej klinice leczenia uzależnień i odtruć alkoholowych.

W ofercie ośrodka Nowy Horyzont odnajdziesz pomoc dla chorych potrzebujących wsparcia w leczeniu uzależnienia. Zapewniamy, że przeprowadzany przez nas proces detoksykacji będzie skuteczny.

Zabiegi takie jak detoks narkotykowy cz też odtrucia alkoholowe na specjalne życzenie możemy świadczyć dla pacjentów z Wrocławia i rejonu Dolnego Śląska, Świdnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Zgorzelca czy też z Poznania i okolic.

Za poprawność przeprowadzanych przez nas odtruć odpowiedzialny jest zespół specjalistów, którzy na bieżąco kontrolują przebieg tego kilkudniowego procesu. W czasie jego trwania choremu podawane są kroplówki, płyny, elektrolity, a także leki uspokajająco – nasenne. Warto równocześnie zauważyć, iż niezbędnym czynnikiem w czasie detoksykacji jest wsparcie psychologiczne, które pacjentom zapewniają pracujący w naszej klinice psychologowie.