Narkomania

Nowy Horyzont – leczenie narkomanii

W ośrodku Nowy Horyzont pracuje zespół wykwalifikowanych kadr medycznych (lekarzy, pielęgniarek), oraz terapeutów, którzy z największą starannością opiekują się swoimi pacjentami. Posiadając odpowiednie umiejętności i doświadczenie doskonale wiemy jak leczyć narkomanię oraz jak prowadzić proces odtruwania osoby uzależnionej od narkotyków.

Decydując się na współpracę z naszym ośrodkiem leczenia uzależnień otrzymasz bardzo cenne wsparcie fachowców, którzy rozumieją jak walczyć z nałogiem. Pierwszym etapem naszej pracy jest odtrucie organizmu z toksyn i łagodzenie objawów abstynencyjnych, przy równoległej pracy z chorym, który ma również możliwość uzyskania pomocy terapeutycznej.

Zapewniamy, że każdego uzależnionego traktujemy indywidualnie. Nasze starania oraz troska sprawiają, że leczenie uzależnień w naszym ośrodku jest zdecydowanie bardziej skuteczne, niż samodzielne próby wyjścia z nałogu. Nasze równoległe wsparcie psychologiczne oraz leczenie farmakologiczne sprawiają, że terapia jest skuteczna i przynosi oczekiwane efekty. Zaufaj nam i wybierz nasz ośrodek.

Informacje na temat narkomanii

narkomaniaNarkomania to bardzo uciążliwa i skomplikowana choroba, która wiąże się z uzależnieniem od substancji chemicznych, które wpływają na czynność mózgu. Osoby uzależnione od narkotyków odczuwają potrzebę zażycia środków odurzających, której nie potrafią się przeciwstawić. W efekcie narkoman doprowadza do sytuacji, w której za wszelką cenę posiadać musi narkotyki, równolegle stale zwiększając podawaną ich sobie ilość.

W przeciwnym razie odczuwa bardzo mocny głód narkotykowy, który nie pozwala mu na sprawne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Najpopularniejszymi narkotykami, które wywołują uzależnienia są: morfina, kokaina, amfetamina oraz heroina.

Skutki zażywania narkotyków

Jako że narkomania jest uzależnieniem wpływającym na czynność mózgu, to powoduje ona bardzo wiele negatywnych skutków prowadzących do poważnych zmian psychicznych u osoby uzależnionej. Narkoman odczuwa takie dysfunkcje jak zaburzenie krytycyzmu, osłabienie woli, kłamliwość oraz stany depresyjne.

Dla osoby chorej narkotyki stają się sprawą najważniejszą, przez co otaczająca ją rzeczywistość przestaje mieć znaczenie. Warto zauważyć, iż pogłębiające się zmiany w organizmie, spowodowane zażywaniem narkotyków, mogą okazać się nieodwracalne ( układ krążenia- zawal, zatory, układ pokarmowy- marskość wątroby, trzustki, i inne) i prowadzić do śmierci.

Dlatego też niezwykle istotnym jest szybkie podjęcie leczenia osoby uzależnionej.

Pierwszy krok w leczeniu narkomanii

Narkomania jest typowym uzależnieniem, z którego osoba chora najczęściej nie zdaje sobie sprawy. Dzieje się tak ponieważ nałóg ten rozwija się poza jej świadomością.

Najważniejsze jest, aby chory przyznał się do uzależnienia. W tym jakże trudnym, lecz ważnym procesie, osobie uzależnionej pomóc może osoba z jego bliskiego otoczenia. Istotnym jest, aby ktoś wytłumaczył uzależnionemu w jak trudnej znalazł się sytuacji oraz do czego może ona doprowadzić. Wsparcie takiej osoby często jest dla narkomana bezcenne.

W dalszym etapie leczenia uzależnionego niezbędna jest pomoc terapeutów współpracujących z ośrodkiem Nowy Horyzont.

Każdą osobę zainteresowaną naszą pomocą gorąco zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu.